Jak vybrat školní batoh, aby byl pohodlný a stylový?

Prázdniny jsou ještě téměř celé před námi, mnozí rodiče se už poohlížejí po novém batohu a dalších školních potřebách pro své dítko. Výběr je pestrý, přesto je třeba dbát především na kvalitu a pohodlí. A v neposlední řadě se tyto doplňky musí líbit dětem. Připravili jsme pro vás nabídku školních batohů a doplňků, ze kterých si určitě vyberete. A k tomu pár cenných rad, na co si dát při výběru pozor.

Školní batohy v moderním designu

Když si vybavíme školní aktovky, které se nosily v 80. a 90. letech minulého století, je třeba podotknout, že od té doby prošly tyto nezbytné školní pomůcky velkým vývojem. Od neforemných tašek, které vypadaly jedna jako druhá, dnes máme na trhu krásné kousky, které navíc splňují veškeré požadavky našich dětí.

Důraz je kladen především na komplexní ergonomické vlastnosti a vyztužení v zádové oblasti. Školní batoh by neměl být těžký a měl by nabízet dostatečný prostor a možnost pohodlného usazení na zádech. Velkým hitem jsou školní tašky na kolečkách, které ocení zejména drobnější děti, které nošení těžkých batohů plných učebnic zmáhá. Samozřejmostí je větší množství kapes a úložného prostoru.

Na co se při výběru školního batohu zaměřit?

Školní batoh by měl dítěti především perfektně sedět. Proto vybírejte tašku tak, aby odpovídala věku i postavě dítěte. Důležitá jsou anatomicky tvarovaná záda a široké vypolstrované popruhy. Dále si zjistěte, zda má batoh vyztužené dno a dostatečné množství přihrádek.

Kromě ergonomických vlastností bychom měli brát ohled na design. Nechte i svého potomka, aby se mohl zapojit do výběru školního batohu a zvolil motiv, který se mu líbí. Školní batohy mohou být různé, buď pouze barevné, nebo zdobené postavičkami oblíbených hrdinů. Významnou roli hrají také reflexní prvky, které by na školních taškách neměly chybět.

Aktovky na kolečkách

V naší nabídce najdete školní aktovky pro děti nejmenší děti i ty starší. V poslední době se velké oblibě těší batohy na kolečkách, které jsou sice dražší, ale mají řadu pozitiv. Především nezatěžují pohybový aparát. Tyto batohy mají kolečka a držák, fungují jako klasický kufřík. Dítě táhne tašku za sebou, ale přitom se nemusí namáhat. Navíc batoh lze využít nejen do školy, ale i jako cestovní.

Kromě školních batohů v naší nabídce najdete také pestrou škálu nezbytných doplňků, bez kterých se vaše děti neobejdou. Jde především o penály, pytle na tělocvik a přezůvky, které lze používat jednoduše jako vak na záda. Můžete zakoupit celou sadu v jednotném designu, nebo každé zvlášť. Nečekejte na září a připravte se na nový školní rok co nejdříve, doku je výběr ještě velký. Nechte se inspirovat.